Film
Falešná kočička

Film Falešná kočička
  Trailer  k filmu Falešná kočička
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 156 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu: Falešná kočička

Druhá adaptace stejnojmenné divadelní hry připomínající pygmalionský motiv o výchově zanedbaného děvčete.
Míle, dceři továrníka Janoty, se líbí MUDr. Přelouč. Kartářka mu však předpověděla, že se ožení se třetím chudým děvčetem, které potká. Proto Míla neváhá a přestrojí se za chudou prodavačku tkaniček. Způsobům i jazyku chudiny ji naučí Vendelín Pleticha, který se také stane jejím průvodcem po periferii. Doktorovi Přeloučovi prostá dívka imponuje. Učí ji spisovné mluvě a základům společenského chování až do chvíle, než zjistí, že ho Míla oklamala. Ale to už na scénu přichází doktorův přítel Chládek, který se začne Míle vytrvale dvořit.

Žánr: Komedie
Hrají a postavy: Věra Ferbasová (Míla Janotová), Karel Jičínský (továrník Janota), Oldřich Nový (MUDr. Vladimír Přelouč), Antonie Nedošinská (hospodyně Amálka), František Krištof-Veselý (tenisový šampión Petr Chládek), Jára Kohout (Vendelín Pleticha)
Rok výroby: 1937
Hodnocení: 65 %
Vysíláno na: Prima
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina