Sledovat film
Cech panen kutnohorských
online

Film Cech panen kutnohorských
  Trailer k filmu Cech panen kutnohorských Trailer
Přehrajte si film Cech panen kutnohorských HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1 558 filmů a 136 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Kostýmní filmová komedie o počestných kutnohorských dámách a bouřliváckém Mikulášovi Dačickém.
Píše se rok 1590 a Kutná Hora je bohatým a významným městem, kde se doluje stříbro a razí mince. Má zde sídlo i nejvyšší mincmistr. Výnosy dolů snižují chamtiví podvodníci, kteří touží po zisku. Úsporná opatření jdou na úkor havířů. Proti tomu se ohradí havíř Jakub, který je za to zatčen a odsouzen k smrti. Do města přijíždí rytíř Mikuláš Dačický. Je vzdělaný básník, velký hýřil a milovník žen. Pod záminkou výroby velkého množství stříbra láká alchymista Wolfram z konšelů peníze. Mikuláš nabádá poctivé lidi, aby vyhnali přivandrovalce a zloděje. Konšelé, kteří se bojí o ctnost svých žen, toho využijí a obviní Mikuláše z čarodějnictví. Avšak Rudolf II. přijme Mikuláše a dá mu propouštěcí glejt pro Jakuba. Mikuláš se vrací z Prahy, aby zachránil život Jakubovi. Také odhalí podvodníka Wolframa, který se chystal uprchnout s vylákanými penězi.

Žánr: Komedie, Historický
Režie: Otakar Vávra
Hrají a postavy: Zdeněk Štěpánek (Mikuláš Dačická z Heslova), František Kreuzmann (pan Felix z Hasenburgu), Adina Mandlová (Rozina), Antonie Nedošinská (Vodňanského žena), Ladislav Pešek (Ocko), Theodor Pištěk (statkář Vodňanská)
Rok výroby: 1938
Hodnocení: 74 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT1 6.8.2022 15:15
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko