Sledovat film Cech panen kutnohorských online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 116 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 189 Kč!
Film Cech panen kutnohorských
  Trailer k filmu Cech panen kutnohorských   Sledovat 1317 filmů a 116 stanic bez závazků
Žánr:
Historický, Komedie
Režie:
Otakar Vávra
Hrají a postavy:
Zdeněk Štěpánek (Mikuláš Dačická z Heslova), František Kreuzmann (pan Felix z Hasenburgu), Adina Mandlová (Rozina), Antonie Nedošinská (Vodňanského žena), Ladislav Pešek (Ocko), Theodor Pištěk (statkář Vodňanská)
Země:
Československo
Rok výroby:
1938
Popis:
Kostýmní filmová komedie o počestných kutnohorských dámách a bouřliváckém Mikulášovi Dačickém.

Píše se rok 1590 a Kutná Hora je bohatým a významným městem, kde se doluje stříbro a razí mince. Má zde sídlo i nejvyšší mincmistr. Výnosy dolů snižují chamtiví podvodníci, kteří touží po zisku. Úsporná opatření jdou na úkor havířů. Proti tomu se ohradí havíř Jakub, který je za to zatčen a odsouzen k smrti. Do města přijíždí rytíř Mikuláš Dačický. Je vzdělaný básník, velký hýřil a milovník žen. Pod záminkou výroby velkého množství stříbra láká alchymista Wolfram z konšelů peníze. Mikuláš nabádá poctivé lidi, aby vyhnali přivandrovalce a zloděje. Konšelé, kteří se bojí o ctnost svých žen, toho využijí a obviní Mikuláše z čarodějnictví. Avšak Rudolf II. přijme Mikuláše a dá mu propouštěcí glejt pro Jakuba. Mikuláš se vrací z Prahy, aby zachránil život Jakubovi. Také odhalí podvodníka Wolframa, který se chystal uprchnout s vylákanými penězi.
Hodnocení:
73 %

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 116 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski