Sledovat film Cech panen kutnohorských online

Přehrajte si film Cech panen kutnohorských online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 650 filmů a 98 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 189 Kč!
Sleduj online historický, komedie Cech panen kutnohorských na !
  Trailer k filmu Cech panen kutnohorských   Sledovat Cech panen kutnohorských online
Žánr:
historický, komedie
Režie:
Otakar Vávra
Hrají a postavy:
Zdeněk Štěpánek (Mikuláš Dačická z Heslova), František Kreuzmann (pan Felix z Hasenburgu), Adina Mandlová (Rozina), Antonie Nedošinská (Vodňanského žena), Ladislav Pešek (Ocko), Theodor Pištěk (statkář Vodňanská)
Země:
Československo
Rok výroby:
1938
Popis:
Kostýmní filmová komedie o počestných kutnohorských dámách a bouřliváckém Mikulášovi Dačickém.

Píše se rok 1590 a Kutná Hora je bohatým a významným městem, kde se doluje stříbro a razí mince. Má zde sídlo i nejvyšší mincmistr. Výnosy dolů snižují chamtiví podvodníci, kteří touží po zisku. Úsporná opatření jdou na úkor havířů. Proti tomu se ohradí havíř Jakub, který je za to zatčen a odsouzen k smrti. Do města přijíždí rytíř Mikuláš Dačický. Je vzdělaný básník, velký hýřil a milovník žen. Pod záminkou výroby velkého množství stříbra láká alchymista Wolfram z konšelů peníze. Mikuláš nabádá poctivé lidi, aby vyhnali přivandrovalce a zloděje. Konšelé, kteří se bojí o ctnost svých žen, toho využijí a obviní Mikuláše z čarodějnictví. Avšak Rudolf II. přijme Mikuláše a dá mu propouštěcí glejt pro Jakuba. Mikuláš se vrací z Prahy, aby zachránil život Jakubovi. Také odhalí podvodníka Wolframa, který se chystal uprchnout s vylákanými penězi.
Hodnocení:
73 %

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 98 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski