Film Božská Ema

Sledovat film
Božská Ema
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 130 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Fantazie na motivy ze života Emy Destinnové. Líčí tragický osud slavné umělkyně od neuváženého návratu do vlasti za první světové války.
Přes velké úspěchy v amerických divadlech touží Ema po návratu do Čech, od čehož ji ovšem všichni zrazují. V Evropě totiž právě zuří první světová válka. Přes to a přes výhodné nabídky Ema odjíždí. Na hraničním přechodu je však zadržena kontrašpionážním oddílem. Mezi jejími zavazadly je objeveno boa s kódovací tabulkou na rubu, a tak je Ema zatčena a po krátkém pobytu ve věznici internována na zámečku Stráž. Tady se po letech setkává se svou velkou láskou, mladým myslivcem Viktorem, který se stará o její lesy. Oba milenci se dostávají do přediva lží, utkaného vyšetřovateli, jejichž cílem je odhalit spiknutí.

Žánr: Životopisný, Drama, Historický, Hudba & Umění
Režie: Jiří Krejčík
Hrají a postavy: Božidara Turzonovová (Emma Destinn), Juraj Kukura (Victor), Miloš Kopecký (Samuel), Jiří Adamíra (plukovník), Václav Lohniský (vlakový dispečer), Ivo Alves
Scénář: Jiří Krejčík, Zdeněk Mahler
Země: Československo
Rok výroby: 1979
Hodnocení: 72 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko