Sledovat film
Hra o jablko
online

Film Hra o jablko
Přehrajte si film Hra o jablko HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 540 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Hra o jablko

Komedie o vztahu mladé potřeštěné dívky a protřelého muže, kteří se setkají na pracovišti.
Hrdiny příběhu jsou porodník MUDr. John, svobodný muž po třicítce, v soukromém životě značně sobecký, a mladá zdravotní sestra Anna, která vzdor svému ztřeštěnému způsobu chování má k životu mnohem odpovědnější přístup.

Žánr: Komedie, Drama
Hrají a postavy: Dagmar Bláhová (Anna Símová), Jiří Menzel (MUDr. Josef John), Jiří Kodet (MUDr. Arnost Rýdl), Evelyna Steimarová (Marta Rýdlová), Nina Popelíková (John's matka), Bohuš Záhorský (profesor)
Rok výroby: 1977
Hodnocení: 69 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT2 27.11.2023 23:15

Recenze filmu Hra o jablko:

ale rozhodně mu musím přiznat kvalitní alternativu k nesmyslům normalizačních dvou desetiletí, která ho řadí na samotnou špičku československé kinematografie té doby. Věra Chytilová byla zjevením a pár jejích filmů je opravdu super. Paradoxně nejvíc mě ale v tomhle filmu bavily úvodní a závěrečné titulky se skvělým vizuálem názvu celého snímku. Na film se někdy klidně rád ještě jednou podívám...
70% DarthArt
Tento nádherný film byl natočen v Krátkém filmu Praha, vedeným, tenkrát nenáviděným, komunistickým ředitelem Kamilem Pixou. Dnes vím, že byl lepší než všichni jeho následníci, kteří "Kraťas" přivedli do úpadku.
90% Blb1951
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina