Film Zralé víno

Sledovat film
Zralé víno
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 131 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Film Zralé víno je volným pokračováním komedie Bouřlivé víno. Autoři znovu na plátně oživili řadu postav z jihomoravských Pálavic.
Kraj vinic na jižní Moravě je filmařsky velmi atraktivní, a tak se po letech vrátili filmaři i do Pálavic, aby pro diváky natočili další osudy jejich obyvatel. Snímek Zralé víno je volným pokračováním komedie Bouřlivé víno z roku 1976. Opět se setkáme s ryzím člověkem Michalem Janákem, místopředsedou JZD Rozvoj a vinařem tělem i duší, který musí také tentokrát řešit více problémů než jen svůj žlučník. Má potíže se stavbou sušárny kukuřice a navíc se ostře staví proti plánu nového předsedy Urbana, jenž chce v družstvu zavést přidruženou výrobu nábytku. Do celé záležitosti se navíc zaplete podnikavý pan Weber, zloděj a podvodník ve vysoké funkci, který Janáka připraví o velké peníze. Janák však společně s přáteli zosnuje plán, jak podvodníka nachytat na švestkách a k tomu ještě získat nazpět peníze družstva i vlastní úspory...

Žánr: Komedie
Režie: Václav Vorlíček
Hrají a postavy: Vladimír Menšík (Janák, Michal), Božidara Turzonovová (Kateoina Janáková), Iva Janžurová (Ruena), Jiří Sovák (Semerád), Miloš Kopecký (Weber), Josef Větrovec (Chovanec)
Scénář: Jan Kozák, Miloš Macourek, Svatopluk Novotný
Země: Československo
Rok výroby: 1981
Hodnocení: 66 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko