Sledovat film Úsměv Mony Lisy online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 121 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 189 Kč!
Film Úsměv Mony Lisy
  Trailer k filmu Úsměv Mony Lisy   Sledovat 1522 filmů a 121 stanic bez závazků
Žánr:
Drama, Komedie, Romantický
Režie:
Mike Newell
Hrají a postavy:
Julia Robertsová (Katherine Watsonová), Kirsten Dunstová (Betty Warrenová), Julia Stilesová (Joan Brandwynová), Maggie Gyllenhaalová (Giselle Levyová), Ginnifer Goodwinová (Connie Bakerová), Dominic West (Bill Dunbar)
Země:
USA
Rok výroby:
2003
Popis:
Příběh ženy, která měla velké srdce a tvrdou hlavu.

Katherine Watson v roce 1953 přijíždí na prestižní univerzitu Wellesley, kde získala místo profesorky historie umění. Očekává, že její studentky, které patří k nejlepším vysokoškolačkám v zemi, využijí všech možností, které jim současná poválečná doba nabízí. Krátce po svém příjezdu však Katherine zjistí, že prostředí na prestižní škole je velmi konzervativní. Její kolegyně, profesorka Nancy Abbey, není zdaleka jediná, kdo si stále myslí, že zásnubní prsten je pro mladou ženu mnohem větší životní výhrou než kvalitní vzdělání.
Když Katherine začne své studentky povzbuzovat k tomu, aby začaly přemýšlet nezávisle, dostane se do konfliktu s ostatními profesory, některými absolventy a dokonce i jednou ze svých studentek - arogantní Betty Warren. Poté, co se Katherine podaří přesvědčit nejlepší kamarádku Betty Joan Brandwyn, aby si podala přihlášku na právnickou fakultu univerzity Yale i přesto, že očekává nabídku ke sňatku od svého přítele, stává se čerstvě vdaná Betty jejím zapřísáhlým nepřítelem.
Pro chytrou a provokativní Giselle Levy je však Katherine vzorem a rádcem, kterého dlouho potřebovala. Její pedagogické působení má příznivý vliv také na nesmělou Connie Baker, které se konečně podaří získat tolik potřebnou kuráž a prolomit svou kriticky malou sebedůvěru.
Katherine se snaží učit své studentky myslet samostatně a nezávisle ve světě, ve kterém jim všichni ostatní říkali, jakým způsobem mají žít. Jejich pokusy o nalezení vlastní cesty nakonec pomohou změnit životní kurs i jí samotné.
Hodnocení:
66 %

Podobné filmy

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 121 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Slovensky Slovensky   English English   Polski Polski