Kirsten Dunstová

herečka
Kirsten Dunstová - Holka jako lusk  /  Skousni to!
Kirsten Dunstová - Holka jako lusk  /  Skousni to!
Narozena: 30.4.1982, Point Pleasant, New Jersey, USA (41 let)
Výška: 170 cm
Rodné jméno: Kirsten Caroline Dunst
Pracovala s řadou nejváženějších hollywoodských hereckých talentů jako Tom Cruise, Winona Ryder, Robert De Niro, Dustin Hoffman, Brad Pitt a Robin Williams.

Narodila se v Point Pleasant v New Jersey a hereckou dráhu nastoupila už ve třech letech - hrála tehdy v televizních reklamách agentury Eileen Ford. V roce 1989 hbitě přeskočila na velké plátno pomocí jedné části filmové antologie Woody Allena "Povídky z New Yorku" (New York Stories) od společnosti Touchstone Pictures. Pak se s rodinou přestěhovala do Los Angeles, aby mohla ve své herecké kariéře pokračovat.

Průlom nastal s filmem "Interview s upírem" (Interview with the Vampire) v roce 1994, kde hrála tragickou hrdinku, věčně dospívající upírku. Dunst bylo tehdy 11 let. Více

V létě roku 2000 vystoupila v kasovním trháku "Bravo, Girls!" (Bring It On) společnosti Universal, "Getting Over Allison" (Jak převézt Allison) od Miramaxu a "The Virgin Suicides" (Panenské sebevraždy) Jamese Woodse a Kathleen Turnerové.

Na seznamu jejích dalších filmu se nacházejí snímky jako "Zhyň, krásko" (Drop Dead Gorgeous) od New Line Cinema, "Dick" s Danem Hedayem, Zlatým globem oceněný film "Vrtěti psem" (Wag the Dog) Barry Levinsona, "Malé ženy" (Little Women), "Jumanji," "Matka noc" (Mother Night) a "Malí válečníci" (Small Soldiers) se zesnulým Philem Hartmanem. Objevila se také ve filmu "The Devil's Arithmetic" (Ďáblova čísla) společnosti Showtime v produkci Dustina Hoffmana a Mimi Rogersové.

Její herecká kariéra se však neomezila jen na velké plátno. Opakovaně se objevila v dramatu "Pohotovost" (ER). Po společnosti NBC, zahrála si v "Krajních mezích" (The Outer Limits) společnosti Showtime, "Ruby Ridge: An American Tragedy" (Ruby Ridge: Americká tragedie), Disneyho "Tower of Terror" (Věž hrůzy) a "15 and Pregnant" (15 let a těhotná) společnosti Lifetime Television, snímku dvakrát oceněném jako televizní film týdne.

V roce 1995 jmenoval People magazine Dunst mezi padesátku Nejkrásnějších lidí, dále získala cenu MTV a Zlatý glóbus za roli v "Interview s upírem." Méně
Přehrajte si filmy a seriály s Kirsten Dunstovou kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 509 filmů a 157 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 249 Kč!

filmy a seriály s Kirsten Dunstovou připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina