Sledovat film
Toto hrdina
online

Film Toto hrdina
  Trailer k filmu Toto hrdina Trailer
Přehrajte si film Toto hrdina online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 390 filmů a 147 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

V roce 1991 dobyl snímek Toto hrdina Evropu. Stalo se, v co už málokdo doufal: z malé země se vynořil neznámý režisér a natočil tajuplnou, chytrou a vitální podívanou, která rozpláče i rozesměje diváky všeho věku. Výchozí nápad je vpravdě klaunský: průměrný, nenápadný a strašlivou smůlou poznamený Thomas je po celý život přesvědčen, že ho omylem vyměnili při požáru v porodnici za sousedovic miminko jménem Alfred. Thomas si myslí, že by měl místo své šedivé existence vést život dítěte štěstěny, kterým je zcela nespravedlivě Alfred. Dormaelův film si bere za základ biblický příběh o Jobovi a obrací jej v praštěnou a trochu melancholickou grotesku o vyměněných životech prožitých na rozhraní dvou tisíciletí. V kontextu dnešních evropských filmů je Toto hrdina výjimečný především svou kypivou životností. Má sice všechny atributy postmoderního filmu, ale postavy patří svým jasným charakterem do světa civilního filmu. Dokonce i přesto, že režisér zachycuje své hrdiny v průběhu celého jejich života jako neměnné charaktery se stále stejnými reakcemi, promluvami a názory. Jeho lidé jsou při přestřižení pupeční šňůry stejní jako při odchodu z tohoto světa... Tohle filosofické téma podává ale jako svižnou, zábavnou tragikomedii plnou nečekaných dějových zvratů - kumulace životních tragédií připomíná až klaunský výstup. Dormaelův pohled na svět je pečlivou rekonstrukcí vidění ukřivděného dítěte, podanou v dynamické a na debutanta zralé režii se schopností vygradovat jednotlivé scény.

Žánr: Komedie, Drama, Fantasy
Hrají a postavy: Michel Bouquet (Starý Thomas), Jo De Backer (Dospělý Thomas), Thomas Godet (Malý Thomas), Gisela Uhlenová (Stará Evelyne), Mireille Perrierová (Mladá Evelyne), Sandrine Blanckeová (Alice)
Rok výroby: 1991
Hodnocení: 75 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська