Sledovat film
Brazil
online

Film Brazil
  Trailer k filmu Brazil Trailer
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 136 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Orwellovsky černá sci-fi komedie o nesmělém úředníkovi, který se stává obětí krutého superbyrokratického světa a svých fantaskních snů.
Podobně jako ve Dvanácti opicích, i zde Gilliam umístil svůj příběh do těžko definovatelného období kolem Vánoc "někdy ve 20. století", kdy armády bezejmenných úředníčků striktně dodržujících kancelářskou etiku jak z 30. let na každém kroku doprovází fantaskní přístroje moderní doby. Groteskní prostředí doplňují stejně groteskní postavy - hlavní hrdina Sam (Jonathan Pryce), jež se postupně sbližuje s naivní Jill (Kim Griest), pro kterou největší potěšení představuje sauna a filmy bratrů Marxových; Samova matka posedlá plastickou chirurgií; Jack v podání Michaela Palina, jemuž byla tato role napsána na tělo a jehož postava prochází ve filmu proměnou z příjemného chlapíka až k typickému produktu zrůdného systému, který např. svou ženu oslovuje Barbaro jen proto, že jeho šéf si není schopen zapamatovat její pravé jméno.

Režie: Terry Gilliam
Hrají a postavy: Jonathan Pryce (Sam Lowry), Robert De Niro (Archibald 'Harry' Tuttle), Katherine Helmondová (Paní Ida Lowry), Ian Holm (Pan M. Kurtzmann), Bob Hoskins (Spoor), Michael Palin (Jack Lint)
Rok výroby: 1985
Hodnocení: 79 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi STV2 9.4.2022 23:20
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko