Sledovat film
Tmavomodrý svět
online

Film Tmavomodrý svět
  Trailer k filmu Tmavomodrý svět Trailer
Přehrajte si film Tmavomodrý svět HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 525 filmů a 144 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Válečné drama i milostný příběh o přátelství, hrdinství a obětech i láskách českých stíhačů ve službách RAF za 2. světové války.
Snímek režiséra Jana Svěráka a scenáristy Zdeňka Svěráka vypráví o přátelství, hrdinství a láskách českých stíhacích pilotů, kteří ve službách Královského britského letectva (RAF) bojovali proti Hitlerovu Německu za osvobození Československa. Hlavním hrdinou je pilot František Sláma, který po okupaci Československa v roce 1939 odešel spolu se svým mladším kolegou bojovat proti fašistům do Anglie. Do každodenního boje o život, ve kterém přátelství má cenu zlata, zasáhne osudové setkání s Angličankou Susan. Příběh připomíná odvahu těch, které historie zradila a na jejichž skutky by ani příští generace neměly zapomenout.

Režie: Jan Svěrák
Hrají a postavy: Ondřej Vetchý (František Sláma), Kryštof Hádek (Karel Vojtíšek), Tara Fitzgeraldová (Susan), Charles Dance (Bentley), Oldřich Kaiser (Jan Machatý), David Novotný (Bedřich Mrtvý)
Scénář: Zdeněk Svěrák
Rok výroby: 2001
Hodnocení: 75 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT1 6.12.2022 21:25
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська