Sledovat film
Želary
online

Film Želary
  Trailer k filmu Želary Trailer
Přehrajte si film Želary HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 392 filmů a 152 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Lásky tmelené společným úsilím přežít v nelehkém období 2. světové války.
Příběh o lásce a současně střetu dvou odlišných povah je zasazen do období 2. světové války. Hlavní hrdinka, nedostudovaná lékařka, je nucena kvůli ilegální činnosti svého přítele opustit město a skrýt se před okupanty ve vysokohorské vsi. Tam nalézá útočiště v chalupě zemitého Jozy a po počáteční nedůvěře se mezi nimi vytváří upřímný, později milostný vztah. Eliška poznává i tvrdý život lidí v tomto Bohem zapomenutém místě, kde lidé dokáží být milí i krutí stejně jako příroda kolem nich. Zažívá tu vesnické rituály, setkání s partyzány a ruskými vojáky i konec hrozné války…

Režie: Ondřej Trojan
Hrají a postavy: Anna Geislerová (Eliška / Hana), György Cserhalmi (Joza), Jaroslava Adamová (Lucka), Miroslav Donutil (Farář), Jaroslav Dušek (Učitel Tkáč), Iva Bittová (Žeňa)
Scénář: Petr Jarchovský
Rok výroby: 2003
Hodnocení: 82 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT1 9.5.2023 21:34
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Українська Українська