Sledovat film
Správa
online

Film Správa
  Trailer  k filmu Správa
Přehrajte si film Správa HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 529 filmů a 158 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Správa

Dobrodružný filmový příběh útěku mladých židovských vězňů Alfréda Wetzlera a Rudolfa Vrby z přísně střeženého koncentračního tábora Osvětim zachycuje skutečné události.
Druhá světová válka, 7. duben 1944. Pro tisíce vězňů z celé Evropy ve špinavých barácích a s jídlem na příděl den jako kterýkoliv jiný. Zatímco ostatní chtějí jen přežít, skupinka vězňů připravuje útěk. Když se spoluvězni shromažďují na večerní přepočítávaní, jsou už šestadvacetiletý Fredy a o šest let mladší Valér ukryti v jámě pod hromadou trámů. Nevyzrazení potřebují vydržet tři dny. Tak dlouho Němci hledají ty, kteří se pokusí o útěk z koncentračního tábora v Osvětimi. Když zvuk sirén ohlásí konec hledání, dva vyhladovělé a zmrzlé mladíky čeká sto kilometrů přes hory a nepřátelské hlídky na cestě do rodné země, na území Československa. Pokud to zvládnou, sepíšou zprávu o osvětimském pekle. Ten nejtěžší okamžik je však teprve čeká, přesvědčit svět, aby uvěřil.

Originální název:

Zpráva

Režie: Peter Bebjak
Hrají a postavy: Noel Czuncor (Freddy), Peter Ondrejicka (Valér), Florian Panzner (Lausmann), Jan Nedbal (Aniččin milý šofér Pavel), Wojciech Mecwaldowski (Kozlowski), Jacek Beler (Hersek)
Rok výroby: 2020
Hodnocení: 64 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi STV1 28.1.2024 22:55
Stanice dostupná v balíčcích: KLASIK (30 dní zpětně), MAX (100 dní zpětně)

Recenze filmu Správa:

Velmi zajímavá první polovina filmu dle děsivých skutečných událostí, se zvěrstvy, co tady dělalo zkurvené nacistické Německo. Následovala rozpačitá druhá polovina a takový konec - nekonec. A naprosto nepochopitelný závěr u titulků, kdy tam sluníčkově dehonestovali i politiky, co v současnosti poukazují na problém s neřízenou nelegální migrací, multikulturalismem a zvýšenou kriminalitou, to se Bebjakovi fakt nepovedlo. Po úvodní polovině plné nepříjemných obrazů bych hodnotil klidně za plný počet, ale komplet nemůžu jinak než jen za 3*
krakonos01
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina