Sledovat film
Soumrak dne
online

Film Soumrak dne
  Trailer  k filmu Soumrak dne
Přehrajte si film Soumrak dne HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 476 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Soumrak dne

Sloužili svým pánům lépe než sami sobě.
Celý svůj život zasvětil svému povolání. V něm, v jistotě a bezpečnosti tradice, nacházel smysl své existence. Svou malou armádu služebných dokázal ovládat stejně mistrně, jako své pocity a svou tvář. Vždy dokonalý, perfektní, bezchybný majordomus pan Stevens, nejtypičtější představitel typicky anglického fenoménu loajality a služebnosti, dokonale zvládnuté profese, které padá za oběť soukromí i individualita. A přece i v jeho životě nastaly chvíle, kdy se tento neměnný řád zdál být ohrožen. To bylo tehdy, když na Darlington Hall přišla jako nová hospodyně slečna Kentonová. I pro ni byla až dosud služba alfou a omegou její existence. Na rozdíl od pana Stevense jí však v hrudi tlouklo srdce, toužící po lásce.

Originální název:

The Remains of the Day

Žánr: Drama, Romantický
Režie: James Ivory
Hrají a postavy: John Haycraft (Jack Lewis), Christopher Reeve (James Stevens), Anthony Hopkins (Slečna Sally Kentonová), Emma Thompsonová, Caroline Huntová (Lord Darlington), James Fox (Pan Stevens)
Rok výroby: 1993
Hodnocení: 77 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT2 29.1.2024 21:45

Recenze filmu Soumrak dne:

Moc se mi líbilo, že film nikam nespěchá, je pomalý, ale né přespříliš utahaný a skvěle tak dokázal vykouzlit tu správnou atmosféru, kterou i měl. Hopkinse si neskutečně vážím a podle mě má vážně talent, asi i proto se mi tenhle film moc líbil. Rozhodně to nebylo něco úchvatného, ale moc pěkného.
80% Katy86
Genialny film o majordomovi /Anthony Hopkins/, ktory po zmene majitela riesi rozne problemy : ako nedostatok personalu..... Hierarchia vztahov plati nadovsetko, dovernosti nikdy neboli na programe dna, ale akesi puto nevyslovenej lasky medzi majordomom a slecnou Kentonovou /Emma Thompson/ tam predsa len je. Chyba vyraznejsia dejova linia, ale to nevadi. Nevadi to hlavne preto, lebo absencia dejovej linie je nahradena hereckymi koncertami Hopkinsa a pani Thompson + atmosfera staroanglickeho sidla je proste neopakovatelna. Nadhera, na ktoru sa vydrzim pozerat cele hodiny, pripadne dni. 100 %
100% Martin7414
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina