Film
Rozum a cit

Film Rozum a cit
  Trailer  k filmu Rozum a cit
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 153 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Romantický film podle románu Jane Austenové.
Anglie počátku 19. století: krajina podobná parku, domácká sídla a v nich šťastní a laskaví lidé. Ale všechno není tak idylické, jak to vypadá. paní Dashwoodová se svými třemi dcerami Elinor. Marianne a Margaret, se po manželově smrti musí vystěhovat právě z takového útulného sídla. Nový domov najde u vzdáleného příbuzného, starosti se dvěma dcerami na vdávání ji však zůstanou. Naštěstí najde v rozumné Elinor zalíbení bohatý a laskavý Edward Ferras, zatímco o vznětlivou Marianne projeví zájem ušlechtilí plukovník Brandon. Elinor však zjistí, že Edward je tajně zasnouben s jinou a Marianne před uzavřeným nápadníkem popřeje sluchu raději romantickému dvoření povětrného Willoughbyho. Vypadá to, že zlomená srdce už nikdo nenapraví, kdyby ovšem nešlo o ironickou komedii s dvojitým šťastným koncem.

Originální název:

Sense and Sensibility

Žánr: Romantický, Drama
Režie: Ang Lee
Hrají a postavy: James Fleet (John Dashwood), Tom Wilkinson (pan Dashwood), Harriet Walterová (Fanny Ferrars Dashwoodová), Kate Winsletová (Marianne Dashwoodová), Emma Thompsonová (Elinor Dashwoodová), Gemma Jonesová (paní Dashwoodová)
Scénář: Emma Thompsonová
Rok výroby: 1995
Hodnocení: 77 %
Vysíláno na: ČT2
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina