Film Smrt krásných srnců

Sledovat film
Smrt krásných srnců
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 134 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Smutná komedie o velké touze člověka objevit krásu světa a překonat násilí a lidskou hloupost, natočená podle předlohy Oty Pavla.
Spisovatel Ota Pavel nenapodobitelným způsobem popsal život své smíšené židovsko-české rodiny v předválečných a válečných letech. Karel Kachyňa se těchto překrásných povídek chopil a ve vlastním scénáři ke svému snímku je pospojoval v souvislé dějové pásmo. Výsledkem je působivý film, v němž se prolínají události úsměvné i vážné. Ota Pavel vtělil své dětství do postavy malého kluka přezdívaného Prdelka. V prosluněném kraji poblíž Berounky ho tatínek a "strejda" Prošek učí rybařit, chlapec se také dozvídá ledacos důležitého o životě. Pak přijdou tragické chvíle okupace a rodina má náhle starostí až nad hlavu...

Žánr: Komedie, Drama, Válečný
Režie: Karel Kachyňa
Hrají a postavy: Karel Heřmánek (otec), Rudolf II. Hrušínský (Prosek), Jiří Krampol (Hejtmánek), Lubor Tokoš (Nejezchleb), Marta Vančurová (matka), Dana Vlková (Irma)
Scénář: Karel Kachyňa
Země: Československo
Rok výroby: 1986
Hodnocení: 81 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko