Sledovat film
Albert
online

Film Albert
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 136 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Jednu z méně známých Tolstého povídek převedl pro Slovenskou televizi František Vláčil. Vypráví v ní o kdysi váženém prvním houslistovi petrohradské opery, který však skončil jako alkoholu propadlá troska. Přesto mu bývalá sláva dovoluje vtírat se do aristokratických salónů, kde je trpěn coby blouznivý pobuda. Když se však jeden kultivovaný mecenáš pokusí nešťastníka vrátí zpět do světa umění, narazí na jeho sílící odpor. Vláčil se soustředil především na postižení dvojznačných lidských povah, v nichž dřímají sebezáhubné běsy, vedle střídmé, někdy až jakoby náznakové inscenační složky se opírá především o herecké ztvárnění.

Žánr: Drama
Hrají a postavy: Jaroslav Filip (Albert), Jan Kačer (Delešov), Peter Debnár (Zachar), Jiří Práger (mladý Aristocrat), Jiří Menzel (úředník), Ivan Romančík (Petrov)
Rok výroby: 1985
Hodnocení: 76 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi STV2 2.4.2022 16:35
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko