Sledovat film
Sladká Irma
online

Film Sladká Irma
  Trailer  k filmu Sladká Irma
Přehrajte si film Sladká Irma HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 523 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Sladká Irma

Jack Lemmon stihne být v této skvělé komedii tvrdým policistou, pasákem, milencem, klientem prostitutky a nakonec i vězněm!
Muž je žárlivý, když miluje. Pošetilá láska k dívce lehkých mravů dožene chorobného žárlivce k plánu, že se v přestrojení za anglického lorda stane jejím jediným klientem..

Originální název:

Irma la Douce

Žánr: Komedie, Romantický
Režie: Billy Wilder
Hrají a postavy: Jack Lemmon (Nestor Patou/Lord X), Shirley MacLaineová (Irma La Douceová), Lou Jacobi (Moustache), Bruce Yarnell (Hippolyte), Herschel Bernardi (Insp. Lefevre), Hope Holidayová (Lolita)
Země: USA
Rok výroby: 1963
Hodnocení: 73 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT2 18.11.2023 13:00

Recenze filmu Sladká Irma:

Situační komedie s prvky grotesky, s naprostým minimalismem prostředí odehrávajícího se všeho dění, navíc mající stopáž hodně přes dvě hodiny, aniž by se to jedinkrát zadrhlo a ztrácelo svůj živý humor? Ale ano. Jedná se o další komediální kousek Jacka Lemmona nenechávající na pochybách. Jednoduchý námět scenáristicky zpracovaný do obrovských rozměrů se jen tak nevidí. Něco takového, obzvlášť, v dnešní době si nelze ani představit. Na tak dlouhou stopáž tempo neskomírá a naopak si stále drží svůj rytmus už od prvních minut. Na svou dobu vzniku hodně odvážný hollywoodský snímek, takže dle filmových historiků není náhoda, že se příběh odehrává zrovna v Paříži. Ani tak se nezabránilo, že jistou dobu byl snímek zakázán v televizním vysílání. Není od věci také připomenout, že v původní podobě se jednalo dokonce o muzikál. Scénář je skutečně mistrovsky zpracovaný, což vlivem onoho muzikálu snad ani není divu. Asi největší zajímavostí je fakt, že roli Irmi měla původně hrát Marilyn Monroe, ale vlivem její předčasné smrti musela být přeobsazena. Shirley Maclaine však postavě dala takové osobité kouzlo, že si místo ní snad Marilyn nelze ani představit. Ale kdo ví. Výprava je tedy vedená v minimalismu, ale tvůrci si na tom dali záležet. Ulice s restaurací a hotelem naproti. kde se vše odehrává, výjimka však byla v rámci příběhu také použita, je po vizuální stránce prostě nádhera. Romantická komedie plná zmatků, ztřeštěností a vtipných dialogů. Zapomeňte na prostitutku a milionáře ve snímku ´Pretty Woman´ (1990), který vznikl daleko později. Tady máme milostnou etudu mezi prostitutkou a pouličním policajtem a stojí to za to. Shirley MacLaine a především Jack Lennon se o to postarají.
100% martin.mickey.stusak
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina