Film Noc na Karlštejně

Sledovat film
Noc na Karlštejně
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 130 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Filmový muzikál o císaři Karlu IV. a Elišce Pomořanské, která jako první žena porušila manželův zákaz a vstoupila v mužském přestrojení na Karlštejn.
Řekl: Lásko má, já stůňu, svoji pýchu já jen hrál... Kdo by neznal ústřední melodii z hudebního filmu režiséra Zdeňka Podskalského! Vznikl podle stejnojmenné divadelní hry, kterou v roce 1884 napsal Jaroslav Vrchlický. Navštívíme dobu panování Karla IV., jenž dal zbudovat Karlštejn jako pevnost střežící korunovační klenoty a údajně zakázal, aby tam nocovaly ženy. Královnu Elišku Pomořanskou trápila krutá žárlivost - co tam asi tak pan choť za nocí provádí? Rozhodla se tedy na hrad vniknout v přestrojení za páže a zjistit pravdu. Stejný nápad dostala v tentýž den také mladičká Alena, zamilovaná do jednoho ze členů hradní posádky. Z jejich konání samozřejmě povstane řada zapeklitých situací...

Žánr: Hudba & Umění, Komedie, Muzikály, Romantický
Režie: Zdeněk Podskalský
Hrají a postavy: Vlastimil Brodský (Emperor Karel IV.), Jana Brejchová (Empress Elise of Pomerania), Karel Höger (Archbishop Arnost of Pardubice), Jaroslav Marvan (Purkrabí), Miloš Kopecký (Duke Stepan of Bavaria), Waldemar Matuška (Cyprian prince)
Scénář: Jiří Štaidl, Jaroslav Vrchlický
Země: Československo
Rok výroby: 1974
Hodnocení: 80 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko