Sledovat film
Noc na Karlštejně
online

Film Noc na Karlštejně
  Trailer k filmu Noc na Karlštejně Trailer
Přehrajte si film Noc na Karlštejně HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1 447 filmů a 133 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Filmový muzikál o císaři Karlu IV. a Elišce Pomořanské, která jako první žena porušila manželův zákaz a vstoupila v mužském přestrojení na Karlštejn.
Řekl: Lásko má, já stůňu, svoji pýchu já jen hrál... Kdo by neznal ústřední melodii z hudebního filmu režiséra Zdeňka Podskalského! Vznikl podle stejnojmenné divadelní hry, kterou v roce 1884 napsal Jaroslav Vrchlický. Navštívíme dobu panování Karla IV., jenž dal zbudovat Karlštejn jako pevnost střežící korunovační klenoty a údajně zakázal, aby tam nocovaly ženy. Královnu Elišku Pomořanskou trápila krutá žárlivost - co tam asi tak pan choť za nocí provádí? Rozhodla se tedy na hrad vniknout v přestrojení za páže a zjistit pravdu. Stejný nápad dostala v tentýž den také mladičká Alena, zamilovaná do jednoho ze členů hradní posádky. Z jejich konání samozřejmě povstane řada zapeklitých situací...

Hrají a postavy: Vlastimil Brodský (Emperor Karel IV.), Jana Brejchová (Empress Elise of Pomerania), Karel Höger (Archbishop Arnost of Pardubice), Jaroslav Marvan (Purkrabí), Miloš Kopecký (Duke Stepan of Bavaria), Waldemar Matuška (Cyprian prince)
Rok výroby: 1974
Hodnocení: 82 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT1 1.5.2022 21:40
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko