Film Madla z cihelny

Sledovat film
Madla z cihelny
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 128 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na měsíc bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Jak se chudé venkovské děvče na čas stalo zámeckou paní a co z toho bylo.
Baron Dolanský se hluboce zajímá o botaniku, ví, jak to dopadá, když se kříží stále tytéž rostliny, a správně usuzuje, že s lidmi tomu nebude jinak. Je vdovec a potomky nemá, budoucího dědice erbu tedy musí obstarat jeho synovec Max. Strach z možné degenerace panu baronovi velí, aby rodu obstaral novou krev. Na druhou stranu to zase nesmí být jen tak někdo - musí mít alespoň určité způsoby. Jako nejvážnější adeptka připadá v úvahu chudičká, leč krásná Madla Lísková, měla by ovšem získat předběžnou průpravu. Šlechtic požaduje, aby na jeho zámku rok pobývala. Dívčina matka ochotně souhlasí, dceru přece čeká zajištěná budoucnost. Jak dopadne snažení českého Pygmaliona?

Žánr: Komedie
Režie: Vladimír Slavínský
Hrají a postavy: Lída Baarová (Madla, hospodyně u nadlesních), Antonie Nedošinská (Antonie Lísková, mother), Hugo Haas (Jan Dolanský), Vladimír Borský (Count Max), Alexander Třebovský (Chamberlain Holousek), Helena Bušová (Chambermaid Anicka)
Scénář: Otakar Hanuš, Vladimír Slavínský, Olga Scheinpflugová
Země: Československo
Rok výroby: 1932
Hodnocení: 70 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko