Film Joe kontra sopka

Sledovat film
Joe kontra sopka
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 136 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Romantická komedie o nenápadném mladíkovi, jehož poklidnou existenci zásadně promění diagnóza zákeřné smrtelné nemoci. Když se Joe jednoho dne dozví od ošetřujícího lékaře, že mu zbývá do konce života jen několik měsíců, rozhodne se nepromarnit z nich ani minutu. Po dlouho odkládaném konfliktu se šéfem podá výpověď a pozve na večeři půvabnou sekretářku, které se neprozřetelně svěří se svým aktuálním zdravotním stavem. Tím si k ní ovšem zavře vrátka. Brzy poté navštíví zhrzeného nápadníka milionář Graynamore, toužící po nalezišti vzácného kovu na malém tichomořském ostrově, momentálně ohrožovaném mimořádně silnou sopečnou aktivitou. Souhlas domorodců k těžbě závisí na obstarání lidské oběti, jež by skokem do jícnu vulkánu usmířila rozhněvané božstvo. Joe přistoupí na milionářovu nabídku a po čase se vydává na ostrov v doprovodu Graynamorovy sympatické dcery Patricie, aby dostál svému slibu...
Filmovou partnerkou Toma Hankse v Shanleyově komedii Joe proti sopce je Meg Ryanová, která zde vytvořila dokonce trojroli zcela odlišných žen - vypočítavou sekretářku Dede, extravagantní umělkyni Angeliku a její sestru Patricii. O tři roky později stejný herecký pár zazářil v romantické veselohře Samotář v Seattlu.

Žánr: Drama, Komedie, Romantický
Režie: John Patrick Shanley
Hrají a postavy: Tom Hanks (Joe Banks), Meg Ryanová (DeDe/Angelica Graynamore/Patricia Graynamore), Lloyd Bridges (Samuel Harvey Graynamore), Robert Stack (Dr. Ellison), Abe Vigoda (Waponis Chief), Dan Hedaya (Pan Frank Waturi)
Scénář: John Patrick Shanley
Země: USA
Rok výroby: 1990
Hodnocení: 59 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko