Film Jak básníkům chutná život

Sledovat film
Jak básníkům chutná život
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 134 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Štěpán a Kendy poznávají, že i s přistřiženými křídly je možné se vznášet.
Zatímco Kendy se jako pomocný režisér vrací do rodného města natáčet s televizním štábem třináctidílný seriál, Štěpán Šafránek, vybaven po promoci maminčinými radami, nastupuje na své první místo - na internu zdejší nemocnice. Jeho nepřizpůsobivost místním poměrům a smysl pro etiku zvoleného povolání však příliš nevyhovuje ostatním už "zaběhnutým" kolegům. Zatímco ti se škodolibě baví jeho horlivostí a zodpovědností, Štěpán má stále větší problémy s nadřízenými, až je nakonec přesunut na všemi odmítané místo venkovského obvodního lékaře. V Bezdíkově však potkává novou, snad už trvalou a opětovanou lásku, s níž se posléze rozhodne žít a pracovat v severních Čechách.

Žánr: Komedie
Režie: Dušan Klein
Hrají a postavy: Josef Dielle (Mirecek), Karel Roden (Honza), Rostislav Kuba (Teacher Hájek), Josef Somr (Prof. Jecmen), Josef Větrovec (ředitel nemocnice), Stanislav Aubrecht (mladý herec)
Scénář: Dušan Klein, Ladislav Pecháček
Země: Československo
Rok výroby: 1987
Hodnocení: 74 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko