Film Dveře

Sledovat film
Dveře
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 136 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Malá televizní komedie o tom, kam až může vést žertování mezi dvěma rodinami.
Sousedi Papírníkovi a Laštovkovi rádi mezi sebou žertují podle hesla "Moje radost tvoje starost". Když Papírníkovy zlobí dveře a Papírník je vysadí, aby je přihobloval, dveře se ztratí. Papírník se oboří na Laštovkovy pro hloupý vtip. Ale ti vše popírají a tak Papírník hledá podporu na SNB, pak chce využít "Týdnu otevřených dveří" ve vodárně, zda by mu ty "otevřené" nepůjčili, potom se pokouší vypůjčit si dveře v půjčovně průmyslového zboží...
Ztroskotá i v pojišťovně, neboť pojišťováci neuznají ztrátu dveří za krádež. Nakonec za 500 Kčs koupí dveře od stavebníka někde na Jílovišti. Laštovkovi slaví 65-tiny dědečka a pozvou Papírníkovi na víno. Ti rozlijí skleničku a ukáže se, že hodovali na ubrusem pokrytých schovaných dveřích. Je po přátelství, je po žertech. Ale dědeček Laštovka i v takové chvíli těží ze situace a schová Papírníkovi klíče od nových dveří. Nakonec si dědeček stěžuje, že mu pokazili narozeniny, které ovšem vůbec neměl.

Žánr: Komedie
Režie: Ladislav Smoljak
Hrají a postavy: Petr Nárožný (Libor Papírník), Jana Synková (Madla Papírníková), Josef Kemr (Soused Lastuvka), Petr Popelka (Mladý Lastuvka), Václav Lohniský (Pojistovák), Oldřich Vlach (príslusník VB)
Scénář: Miloň Čepelka, Zdeněk Svěrák
Země: Československo
Rok výroby: 1976
Hodnocení: 82 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko