Sledovat film
Postřižiny
online

Film Postřižiny
  Trailer  k filmu Postřižiny
Přehrajte si film Postřižiny HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 486 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Postřižiny

Letní komedie, plná dobré pohody a lákavého pěnivého moku, podle proslulé novely Bohumila Hrabala
Správce pivovaru Francin si někdy připadá jako štvanec. Chtěl by se co nejvíc zavděčit správní radě podniku, aby si uchoval místo, a současně touží po klidném štěstí se svou krásnou ženou Maryškou. A právě Maryška je pro něj kámen úrazu. Vášnivá milovnice života příliš nedbá na společenské konvence, na druhé straně ji ale všichni členové správní rady zbožňují, Francin tedy neví, jak zakročit. A do toho se k nim ještě nastěhuje jeho ukřičený bratr Pepin, jehož nápady na Maryšku působí jako magnet! Ti dva spolu vyvádějí věci, že by se pan správce radši neviděl...

Žánr: Komedie
Režie: Jiří Menzel
Hrají a postavy: Magda Vašáryová (Maryška), Jiří Schmitzer (Francin), Jaromír Hanzlík (Pepin), Rudolf II. Hrušínský (Dr. Gruntorád), Petr Čepek (Pán de Giogi), Oldřich Vlach (Růžička)
Rok výroby: 1980
Hodnocení: 76 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT1 20.12.2023 21:45

Recenze filmu Postřižiny:

Snaživý a úzkostlivý správce pivovaru Francin se předem děsí překvapení, která mu stále připravuje jeho bratr – hřmotný světoběžník Pepin – a ke kterým se s chutí přidává i manželka Maryška. Ta je schopna uspořádat nečekanou zabijačku, dokonale pohostit nepřístupné členy správní rady, vylézt na vysoký pivovarský komín a nechat si přistřihnout dlouhé vlasy do módně krátkého účesu. Příjemná a zábavná podívaná plná dobré pohody a lákavě pěnivého piva, které Magda Vášáryová dokáže vypít s neodolatelným půvabem.
80% LucicekF
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina