Film Deník princezny

Sledovat film
Deník princezny
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 130 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Romantický, pohádkově laděný příběh vypráví o obyčejné středoškolačce, která se přes noc stane princeznou.
Mia je nenápadná, inteligentní a mile ztřeštěná studentka střední školy. Žije v San Francisku se svou matkou, svobodomyslnou umělkyní. V neslušivých brýlích, s nemoderním účesem i oblečením jako z bazaru je tak trochu outsiderem mezi spolužačkami, které myslí jen na zábavu, parádu a na to, jak Miu zesměšnit. Ta marně vrhá zamilované pohledy na fešáckého třídního playboye Joshe. Josh si ale "ošklivého kačátka" Mii ani nevšimne. Pak se najednou objeví na scéně babička odkudsi z Evropy, kterou nikdy neviděla, a sdělí dívce šokující novinu. Její otec, kterého vůbec nepoznala, byl panovníkem malé evropské země, a protože nedávno zemřel, stává se Mia dědičkou trůnu. Babička - královna slibuje, že z ní udělá princeznu, jak má být. Patnáctiletá Mia musí řešit životní dilema - zůstat obyčejnou studentkou nebo naplnit přání babičky a otce a převzít odpovědnost za vládu malé vzdálené země.

Žánr: Komedie, Rodinný, Romantický
Režie: Garry Marshall
Hrají a postavy: Julie Andrewsová (Královna Clarisse Renaldi z Genovia), Anne Hathawayová (Mia Thermopolisová), Hector Elizondo (Joseph), Heather Matarazzová (Lilly Moscovitzová), Mandy Mooreová (Lana Thomasová), Caroline Goodallová (Helen Thermopolisová)
Scénář: Meg Cabot, Gina Wendkos
Země: USA
Rok výroby: 2001
Hodnocení: 64 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko