Film Čtyři pírka - zkouška cti

Sledovat film
Čtyři pírka - zkouška cti
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 135 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Svoboda, vlastenectví, čest a vášeň. Aby zachránil svého nejlepšího přítele, musí jeden muž riskovat vše co miluje.
Výpravnou dobrodružnou podívanou skýtá válečné drama Čtyři pírka, které se rozhodl natočit podle knihy A.E.W.Masona původem pákistánský režisér Shekhar Kapur, kterého proslavilo především historické drama Královna Alžběta. Tentokrát se tedy trochu rozhodl odlehčit tón svého nejnovějšího historického snímku, který potěší především teenagery. Příběh se odehrává v Africe, kde slouží britský důstojník Harry Faversham. Vynikající voják, úspěšný na poli soukromém, což dokazuje krásná přítelkyně, i na poli profesním, o čemž svědčí i důstojnické frčky. Jenomže s Harrym to zas není tak úplně všechno v pořádku - ve chvíli, kdy má armáda nastoupit do bitvy proti arabským rebelům, rozhodne se vzdát se vojenského postu. Samozřejmě tak musí čelit odsudku okolí, nicméně očistit pošramocenou čest se mu podaří poté, co jeho regiment upadne do zajetí a on se vydá do Afriky, aby zde vybojoval bitvu nejen proti nepřátelům, ale hlavně sám se sebou.

Žánr: Dobrodružný, Drama, Romantický, Válečný
Režie: Shekhar Kapur
Hrají a postavy: Wes Bentley (Jack Durrance), Mohamed Bouich (Sudanese Storyteller), Campbell Brown (Dervish Ansar), Daniel Caltagirone (Gustave), James Cosmo (plukovník Sutch), Andy Coumbe (plukovník dalšího regimentu)
Scénář: Michael Schiffer, Hossein Amini
Země: USA, Velká Británie
Rok výroby: 2002
Hodnocení: 67 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko