Sledovat film
Nouzový východ
online

Film Nouzový východ
  Trailer  k filmu Nouzový východ
Přehrajte si film Nouzový východ HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 516 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Nouzový východ

Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou.

Originální název:

Revolutionary Road

Žánr: Drama, Romantický
Režie: Sam Mendes
Hrají a postavy: Kate Winsletová (April Wheelerová), Leonardo DiCaprio (Frank Wheeler), Christopher Fitzgerald (host na party), Jonathan Roumie (host na party), Neal Bledsoe (host na party), Marin Ireland (host na party)
Scénář: Justin Haythe
Rok výroby: 2008
Hodnocení: 73 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Filmbox Stars 5.3.2024 20:00

Recenze filmu Nouzový východ:

Nevím proč, ale tak nějak jsem si myslela, že půjde o romantický film a ono to bylo spíše psychologické drama, což mi v žádném ohledu nevadilo. Leonardo a Kate opět spolu na plátně předvedli úžasné herecké výkony. Příběh se mi sice zdál trochu slabší, ale výkony to docela podrželi. Akorát mi dělalo dost potíže se sžít s postavami.
80% Streeper
Ač měl Leo za sebou už pár drsnějších rolí, vedle Kate Winslet tu vypadá jak dvacetiletý cucák a hlavně jeho plačící scény jsou fakt děsný. Film o sňatku z rozumu, o jeho udržování a o jeho konci? Hodinu jsem litoval, proč jsem dal na místní hodnocení. Celou dobu se občas objeví nová postava nebo nový prvek do zápletky. Ano, v celku to funguje. Ano, na závěr se nám snaží autoři připomenout, že odsuzování vztahových filmů pro jejich prožívání ve skutečném životě, nemusí být tak úplně správné. Ale nebýt postavy blázna a následné vyhrocené scény, byl by film i přes režisérský um či um některých herců zbytečnou podívanou.
40% jakubmrklovsky
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina