Sledovat film
Čínská čtvrť
online

Film Čínská čtvrť
  Trailer k filmu Čínská čtvrť Trailer
Přehrajte si film Čínská čtvrť online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1606 filmů a 133 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Manželka inženýra Mulwraye nechá sledovat svého muže soukromým detektivem Jackem Nicholsonem kvůli podezření z nevěry. Manžel sice náhle zemře, ale najatý vyšetřovatel chce svou práci dokončit...
Samotářský soukromý detektiv je najat atraktivní dámou z vysoké společnosti, aby vypátral milostné avantýry jejího manžela. Při pátrání odhalí spleť politických skandálů a vražedných lstí, které se střetnou jedné nezapomenutelné noci v Čínské čtvrti. Čínská čtvrť zachycuje ztracenou éru v mistrně utkaném filmu, který zůstává nadčasovým klenotem. Film Romana Polanského "Chinatown" vytvořil významný milník ve filmové historii a brzy se stal pro příznivce detektivního žánru kultovním. Jack Nicholson ve filmu ztělesňuje soukromého detektiva Jake Gittese žijícího v temném morálním klimatu prosluněné předválečné jižní Kalifornie. Gittes je najat krásnou a noblesní dámou pro vypátrání nevěry svého manžela. Během vyšetřování je však zapleten do víru obojetností, zapomenutých podvodů a křivd, které odhalují spletitou síť osobních a politických skandálů vrcholících do jedné, nezapomenutelné noci v ... čínské čtvrti (Chinatown).

Režie: Roman Polanski
Hrají a postavy: Jack Nicholson (J.J. Gittes), Faye Dunawayová (Evelyn Mulwrayová), John Huston (Noah Cross), Perry Lopez (Escobar), John Hillerman (Yelburton), Darrell Zwerling (Hollis Mulwray)
Země: USA
Rok výroby: 1974
Hodnocení: 81 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko