Sledovat film
Běž, chlapče, běž
online

Film Běž, chlapče, běž
  Trailer k filmu Běž, chlapče, běž Trailer
Přehrajte si film Běž, chlapče, běž HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1 444 filmů a 133 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Devítiletý židovský chlapec na útěku před nacisty za II. světové války.
Srulikovi je devět let, když v roce 1942 uteče z varšavského ghetta. Schová se v nedalekých lesích, kde se se spolu s dalšími uprchlými židovskými dětmi snaží přežít do konce války. Spí v korunách stromů a živí se tím, co si sami uloví nebo ukradou na přilehlých farmách. Hlad a zima Srulika ale přinutí, aby se vrátil zpátky do civilizace, kde si musí změnit jméno na Jurek Staniak a předstírat, že je sirotek z katolické rodiny. Ve vesnicích potká lidi, kteří riskují vlastní životy, aby mu pomohli, ale i ty, kteří ho zradí. Dojemný a zároveň inspirující příběh o cestě jednoho chlapce, který musel ze dne na den dospět, aby přežil.

Režie: Pepe Danquart
Hrají a postavy: Rainer Bock (SS-Officer), Jeanette Hainová (paní Herman), Itay Tiran (Mosche), Zbigniew Zamachowski (Hersch Fridman), Grazyna Szapolowská (Ewa Staniak), Adrian Topol (Constable)
Rok výroby: 2013
Hodnocení: 85 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT2 3.5.2022 00:00
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko