Film 1911: Pád poslední říše

Sledovat film
1911: Pád poslední říše
online

Přehrajte si film 1911: Pád poslední říše online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na měsíc bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1352 filmů a 128 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Na počátku 20. století se Čína ocitla ve stavu krize. Země byla rozdělena do soupeřících frakcí, obyvatelstvo říše hladovělo a nedávné politické reformy situaci ještě zhoršily. Dvě stě let vládnoucí dynastii Čching zastupoval sedmiletý císař, jenž byl smozřejmě naprosto mimo realitu. Po dvou stech padesáti letech nezpochybnitelné moci se tedy občané začali otevřeně bouřit. Vládnoucí generálská klika se proto rozhodla vytvořit silnou "novou armádu", aby jakékoliv náznaky lidového povstání zadusila. Ale zbraně byly přáliš drahé a peněz na ně se nedostávalo. Přesto ani Huang Xin, který se nedávno vrátil z Japonska, kde studoval umění moderní války, měl jen pomíjivou šanci na úspěch. Věděl ale, že se jeho země rozpadá a nabyl proto dojmu, že nemá jinou možnost, než proti mocné dynastii Čching a její armádě pozvednout meč vzpoury. Huangovo hrdinné počínání se i přes veškeré úsilí jeho spolubojovníků skončilo tragicky.

Žánr: Akční, Dobrodružný, Drama, Historický, Válečný
Režie: Li Zhang, Jackie Chan
Hrají a postavy: Jackie Chan (Huang Xing), Winston Chao (Sun Yat-Sen), Bingbing Liová (Xu Zonghan), Chun Sun (Yuan Shikai), Joan Chenová (Longyu), Wu Jiang (Li Yuanhong)
Scénář: Xingdong Wang, Baoguang Chen
Země: Čína, Hong Kong
Rok výroby: 2011
Hodnocení: 59 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko