Karate kid

Karate kid
  Trailer  k pořadu Karate kid
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 157 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o pořadu: Karate kid

Tajemství karate se skrývá v rozumu a srdci. Ne v rukách.
Danny La Russo se přestěhuje s matkou z New Jersey do Kalifornie. V novém prostředí se mu příliš nelíbí, zvláště když se hned ze začátku dostane do konfliktu s místní bandou výrostků, vedených sebevědomým Johnnym, který nesnáší, že se Danny úspěšně dvoří jeho bývalé dívce Ali. Danny se chce naučit karate, aby se vyrovnal fyzicky silnějším chlapcům, kteří navštěvují místní školu japonského bojového umění. Starý Japonec Mijagi se Dannyho ujme, vyjedná příměří s Johnnyho partou a slíbí chlapci, že ho připraví na místní přebory. Snaží se svému žákovi vysvětlit základní věc - ovládáním karate se má násilí zabránit, nikoli ho provokovat. Danny zprvu nechápe, proč má místo nácviku úderů natírat Mijagimu plot a leštit auta, ale Japonec chlapci dokáže správnost svého přístupu. Danny zahájí přebory váhavě, ale postupně se zlepšuje a dostane se až do finále, kde přes utrpěné zranění dokáže zvítězit nad svým soupeřem Johnnym.

Originální název:

The Karate Kid

Žánr: Drama, Akční, Rodinný
Hrají a postavy: Ralph Macchio (Daniel Larusso), Pat Morita (pan Kesuke Miyagi), Elisabeth Shueová (Ali Mills), Martin Kove (John Kreese), Randee Hellerová (Lucille Larusso), William Zabka (Johnny Lawrence)
Scénář: Robert Mark Kamen
Země: USA
Rok výroby: 1984
Hodnocení: 73 %
Vysíláno na: Polsat

Recenze uživatelů:

Neberte si nikdo ptačí skok nadarmo do úst :D Karate kid je film, který mam nakoukaný nespočetněkrát a myslím, že se jedná už o velmi provařenou látku. Jinak klasický příběh o tom, jak se z nuly stát doslova šampionem.
70% anubiskt
V oblasti karate filmů, jakých v 80. letech vzniklo přehršel, tento sice nevyniká ani vlivem svou dějovou šablonou, ale svým zaměřením je neobvykle určen pro teenagerské diváctvo, což podobných filmů zase tolik nevzniklo. Máme tu šikanovaného teenagera, kterého naučí bojový styl starý domovník z jeho bydliště, do kterého se zakouká děvče jeho největšího rivala. Soutěž v karate však vše rozhodne. Nic víc, nic míň. Na dvě hodiny stopáže docela málo. Ale jak to už u takových filmů bývá, i zde je dějová linka ohraničena především výcvikem, který je tu předveden vskutku šalamounsky. Kdo by to byl řekl, že běžnými domácími pracemi se lze naučit obrana v karate. Vskutku dobře vymyšleno. Sice je to značně dětinské, ale jako ryze teenagerovský film odveden vcelku dobře.
60% martin.mickey.stusak
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina