Seriál Hledači mušlí

Sledovat seriál
Hledači mušlí
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 135 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o seriálu

Osmašedesátiletá Penelope Sternová, dcera malíře Lawrence Sterna, odchází předčasně z nemocnice, kde se zotavovala po srdečním záchvatu. Její dvě starší děti - Nancy, jejímž manželem je právník George, a neschopný světák Noel, který umí jen rozhazovat peníze, chtějí matce najít společnici, která by s ní bydlela, protože ani jeden z nich se o ni nehodlá starat. Matka ale namítá, že je nejraději sama, a chce, aby to tak zůstalo. Manžel Nancy navíc zjistí, že obrazy Penelopina otce zase přišly do módy a prodávají se za závratně vysoké ceny. Od té doby nemají Nancy a Noel stání a stále se pokoušejí matku přesvědčit, aby otcovy obrazy prodala... Poslední Penelopina dcera Olivia je jiná: pracuje jako novinářka a matku má upřímně ráda. Její nynější přítel Cosmo má dceru Antonii, která zpočátku na Olivii pohlíží nedůvěřivě. Společně tráví čas na ostrově Ibiza, kde má Cosmo dům... Když Penelope zjistí, že zejména jejího syna zajímá jen to, jestli v domě náhodou nenajde nějaké otcovy kresby, které by výhodně zpeněžil, vyhoví Oliviinu přání a přijede za nimi na Ibizu. Setkává se s Antonií a obě se velmi sblíží. Penelope by se stále chtěla podívat do Cornwallu, kde trávila s otcem dětství, ale žádné z dětí - a tentokrát ani Olivia - nemá čas ji tam doprovodit. Po matčině odjezdu se Olivia vydává do Londýna a získává velmi výhodnou práci. Ví, že tím zklame Cosmu, který ji nedávno požádal o ruku, ale Olivia se zatím vdávat nehodlá. Jednoho dne vyjede Cosmo na moře v rychlém člunu, připletou se mu však do cesty potápěči. Když se jim chce vyhnout, havaruje a na následky zranění umírá... Antonia, která zůstává po otcově smrti sama a zjišťuje, že Cosmo měl vlastně jen dluhy, nemá kam jít. Olivia jí proto zařídí, aby mohla nějaký čas žít u Penelope. Ta si dívku velmi oblíbila, obzvlášť když ji srovnává se svými dvěma staršími dětmi, které nepřestávají pletichařit, jen aby ji donutily prodat otcovy obrazy... Penelope vypráví Antonii svůj životní příběh. Po matčině smrti se přihlásila do armády, kde se seznámila s Ambrosem Keelingem. Mladý důstojník ji brzy svedl - dívka otěhotněla a brzy se za něj provdala. Jak ale Antonie brzy zjistí, v životě Penelope byl ještě jeden muž: zatím tajemný Richard...

Žánr: Romantický, Drama
Režie: Piers Haggard
Hrají a postavy: Vanessa Redgraveová (Peneople Keeling), Maximilian Schell (Lawrence Sterne), Maisie Dimbleby (Young Penelope), Victoria Hamiltonová (Nancy), Sebastian Koch (Cosmo), Stephanie Stumphová (Antonia)
Scénář: Brian Finch
Země: Německo, Velká Británie
Rok výroby: 2006
Hodnocení: 69 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko