Seriál Hořící keř

Sledovat seriál
Hořící keř
online

Vyberte si z jednotlivých dílů seriálu Hořící keř online nebo jich sledujte několik za sebou! Jen Lepší.TV Vám přináší archiv i online vysílání 132 českých a zahraničních TV stanic živě až 100 dní zpětně. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání, pauza nebo videotéku s více než 1372 tituly. Vyzkoušejte Lepší.TV včetně balíčku HBO na měsíc jen za 1 Kč, bez jakýchkoli závazků! Po zkušebním měsíci stojí Lepší.TV jen 199 Kč!

Informace o seriálu

Drama o alarmujícím činu Jana Palacha, který se upálil na protest proti okupaci Československa v roce 1969. Advokátka Dagmar Burešová se ujímá zastupování jeho rodiny v procesu proti komunistickému poslanci, který znevážil Janovu oběť.
Hvězdně obsazené drama, jehož scénář napsal Štěpán Hulík, vypráví o následcích Palachovy oběti a počátcích normalizace v posrpnové ČSSR. Jeho hlavní postavou je advokátka Dagmar Burešová, která zastupovala Palachovu matku Libuši a bratra Jiřího ve zdánlivě beznadějné soudní kauze. Důvodem žaloby blízkých mrtvého studenta bylo skandální nařčení od poslance Viléma Nového. Ten Palachův čin zlehčoval na stranickém mítinku v České Lípě lživým prohlášením o takzvaném "studeném ohni". Film, rozčleněný do tří samostatných kapitol, připomíná i sebeobětování Jana Zajíce z února 1969. Zobrazuje také dění ve studentských kruzích a kolaborantské aktivity příslušníků StB, již se Palachův odkaz snažili vymazat z národního povědomí.

Žánr: Životopisný, Drama, Thriller
Režie: Agnieszka Hollandová
Hrají a postavy: Ivan Trojan (Major Jireš), Jan Budař (Radim Bureš), Miroslav Krobot (průvodčí Jiřička), Vojtěch Kotek (Ondřej Trávníček), Tatiana Pauhofová (Dagmar Burešová), Martin Huba (Vilém Nový)
Scénář: Štěpán Hulík
Země: Česká republika
Rok výroby: 2013
Hodnocení: 82 %

Seznam epizod

(1) Hořící keř (1) - sledovat
(2) Hořící keř (2) - sledovat
(3) Hořící keř (3) - sledovat
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko