Nicole Kidmanová

herečka|producentka
Nicole Kidmanová - Zrození
Nicole Kidmanová - Zrození
Narozena: 20.6.1967, Honolulu, Hawaii, USA (55 let)
Výška: 179 cm
Rodné jméno: Nicole Mary Kidman
Narodila se v roce 1967 na Havajských ostrovech australským rodičům. Poté její rodina žila několik let v USA, než se přestěhovali zpět do Austrálie. Už velmi mladá začala hrát v divadle, krátce nato pak v televizi. Mimo Austrálii se prosadila díky roli v americkém filmu "Úplné bezvětří" (1989)po boku Toma Cruise. Víc než film samotný ji ale proslavil vztah a svatba s jedním z nejžádanějších mužů planety. Role manželky Toma Cruise tak na dlouho dobu zastínila její role filmové. Více

Za svůj další hollywoodský film "Billy Bathgate" z roku 1991 získala nominaci na Zlatý Glóbus. Dalším filmem bylo "Navždy a daleko" (1992), kde si zahráli společně s Cruisem. Zlatý Glóbus pak skutečně získala za roli v "Zemřít pro..." z roku 1995 - v tomto roce si zahrála také ve třetím pokračování příběhu netopýřího muže "Batman navždy". Jane Campionová, další slavná Australanka a režisérka oscarového snímku "Piano" ji obsadila do hlavní role v psychologickém snímku z 19. století "Portrét dámy". Poté účinkovala v akčním filmu "Peacemaker" po boku George Clooneyho.

Se svým manželem ztvárnili hlavní role v posledním snímku režisérského velikána Stanleye Kubricka "Eyes Wide Shut". Krátce nato zazářila jako divadelní herečka v inscenaci "Modrý pokoj" v režii Sama Mendese (autora "Americké krásy").

Rok 2001 se stal pro její život i kariéru rokem zlomovým - mediálně hojně přetřásaný rozvod s Tomem Cruisem (pikantní je shoda náhod, že zatímco Kidmanová hrála ve filmu Alejandra Amenábara "Ti druzí", Cruise se pak při natáčení coververze předchozího filmu tohoto režiséra s názvem "Vanilkové nebe" seznámil se svou nynejší partnerkou Cruzovou, hvězdou Amenábarovy úspěšné předlohy). Zároveň byl pro ni loňský rok rokem triumfálním - na prestižní ocenění (a předzvěst Oscarů) Zlatý Glóbus byla nominována hned dvakrát - a to za "Moulin Rouge" v kategorii komedie a muzikál a za "Ti druzí" v kategorii drama. Cenu nakonec získala za "Moulin Rouge".

Během loňského roku byl uveden ještě jeden film s Kidmanovou v hlavní roli (respektive dvojroli), a to britský snímek "Birthday Girl" s řadou renomovaných evropských herců (Ben Chaplin, Vincert Cassel, Mathieu Kassovitz). Dále se dokončuje snímek "The Hours" kde kromě Kidmanové v hlavní roli slavné spisovatelky Virginie Wolfové hrají Julianne Mooreová, Meryl Streepová, Claire Danesová a další. V přípravách je velkokoprodukční film Larse von Triera "Dogville". Méně
Přehrajte si filmy s Nicole Kidmanovou kdekoli a kdykoli chcete. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi, mobilu nebo na počítači 2 487 filmů a 144 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

filmy s Nicole Kidmanovou připravené k přehrání:

  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська