Sledovat film
Lidice
online

Film Lidice
  Trailer k filmu Lidice Trailer
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 146 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Film o největší tragédii v moderních dějinách naší země - vyhlazení Lidic.
Karel Roden se v tomto snímku, jehož název je pro každého Čecha synonymem krutého vyhlazení této vesnice nacistickou armádou, objevuje jako odsouzený vrah Šíma. Paradoxně právě fakt, že stráví několik dní druhé světové války ve vězení, mu zachrání život. Tento snímek je ambiciózním dramatem se zaměřením na kruté osobní příběhy obyčejných lidí, jejichž život byl v této mírumilovné vesnici roku 1942 násilím ukončen.

Režie: Petr Nikolaev
Hrají a postavy: Karel Roden (Frantisek Síma), Marek Adamczyk (Václav Fiala), Jan Budař (Safebreaker Petiska), Adam Kubišta (Eda Síma), Detlef Bothe (Haydrich), Ondřej Havel (Toník syn Hovorkové)
Rok výroby: 2011
Hodnocení: 70 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi STV2 11.6.2022 20:30
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська