Sledovat film
Violette
online

Film Violette
  Trailer k filmu Violette Trailer
Přehrajte si film Violette HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 364 filmů a 146 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Její tvorba byla odvážná a stala se inspirací pro mnoho generací spisovatelů.
Violette Leducová se narodila na počátku minulého století jako nemanželské dítě. Dívka, která celé dětství trpěla nízkým sebevědomím, se utíkala do světa literatury, který jí skýtal jistou útěchu a možnost seberealizace. V poválečném Saint-Germaindes-Prés potkává Violette Simone de Beauviorovou, slavnou spisovatelku a feministickou ikonu, ke které Violette zahoří, žel, neopětovanou láskou. Nicméně díky Simone a podpoře Maurice Sachse se z nemilované a přehlížené dívky stává uznávaná a obdivovaná spisovatelka, jež ovlivnila další generace autorů. Violettina autobiografie La Bâtarde se pak stala doslova bestsellerem.

Žánr: Drama, Životopisný
Režie: Martin Provost
Hrají a postavy: Emmanuelle Devosová (Violette Leducová), Sandrine Kiberlainová (Simone de Beauvoirová), Olivier Gourmet (Jacques Guérin), Catherine Hiegelová (Berthe Leducová), Jacques Bonnaffé (Jean Genet), Olivier Py (Maurice Sachs)
Země: Francie, Belgie
Rok výroby: 2013
Hodnocení: 69 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Film Europe 21.11.2022 22:00
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Yкраїнська Yкраїнська