Film
Temné slunce

Film Temné slunce
  Trailer  k filmu Temné slunce
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 153 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu

Inženýr Prokop učinil pozoruhodný objev. Jeho pokusy s prahmotou daly vzniknout účiné třaskavině s nepředstavitelnými destrukčními schopnostmi. V tu chvíli se kolem něj stáhla síť mezinárodních zájmů, snažících se využít Prokopova vynálezu k válečním účelům. Inženýr Prokop se tak stává poutníkem na cestě plné ďábelských svodů, intrik i zmaru. Dvoudílný film Otakara Vávry je volnou parafrází románu Karla Čapka Krakatit, který výpravnou formou přenáší humanistické poselství českého klasického spisovatele do osmdesátých let.

Žánr: Drama
Režie: Otakar Vávra
Hrají a postavy: Jozef Adamovič (Dan), András Bálint (Vudce teroristu), Jana Břežková (terorista), Radoslav Brzobohatý (kláštěrní zahradník Prokop), Karel Chromík (detektiv), Simona Chytrová
Rok výroby: 1980
Hodnocení: 53 %
Vysíláno na: CS Film
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina