Sledovat film
Slavnosti sněženek
online

Film Slavnosti sněženek
  Trailer k filmu Slavnosti sněženek Trailer
Přehrajte si film Slavnosti sněženek HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1 444 filmů a 133 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Nezapomenutelný spor dvou mysliveckých spolků nad zastřeleným kancem.
Povídka je vlastně portrétní miniaturou sousedů, s nimiž Bohumil Hrabal žil uprostřed chatové oblasti v Kersku nedaleko Prahy. Většina literárních postav má svůj reálný a živý předobraz. S neopakovatelným vypravěčským stylem spisovatele a skvělou profesionální technikou režiséra se před vašima očima rozvíjí nostalgická, ale především hluboce lidská freska žánrových příběhů lidí a lidiček žijících v Polabí. Znovu ožívají pan Franc, Leli, rodina hostinského z Hájenky a nezapomenutelný příběh sporu dvou mysliveckých jednot nad zastřeleným kancem. Ve filmu se snoubí poetično s realistickým popisem, stylizovaná nadsázka s humornou drobnokresbou, události veselé s událostmi smutnými.

Žánr: Komedie
Režie: Jiří Menzel
Hrají a postavy: Rudolf II. Hrušínský (Franc), Jaromír Hanzlík (Leli), Josef Somr (Vyhnálek), Petr Čepek (Řezník), Miloslav Štibich (Jelínek), Petr Brukner (Řidič traktoru)
Rok výroby: 1984
Hodnocení: 81 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT1 17.4.2022 21:05
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko