Film Skleněné Peklo

Sledovat film
Skleněné Peklo
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 134 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

San Francisco slaví. Právě byl zprovozněn nejvyšší mrakodrap světa. Party se odehrává v nejvyšším 135. patře. Stavební firma však šetřila a zanedbala bezpečnostní opatření. Neštěstí na sebe nenechá dlouho čekat a tak uprostřed oslavy vypukne v 87. patře požár. Hosté mají odříznutou cestu, záchranářská akce začíná... Tento slavný katastrofický film, který měl premiéru 18. prosince 1974, byl natočen podle románu tendemu Scortia/Robinson. Pro věrohodné záběry v exteriéru byl postaven 30 m vysoký model mrakodrapu. Film získal 3 Oscary (kamera, střih, píseň "We May Never Love Like This Again") a Zlatý glóbus za mužský herecký výkon ve vedlejší roli pro Freda Astairea (postava sňatkového podvodníka).

Žánr: Akční, Drama, Thriller
Režie: John Guillermin
Hrají a postavy: Steve McQueen (šéf O'Hallorhan), Paul Newman (Doug Roberts), William Holden (Jim Duncan), Faye Dunawayová (Susan), Fred Astaire (Harlee Claiborne), Susan Blakelyová (Patty)
Scénář: Stirling Silliphant
Země: USA
Rok výroby: 1974
Hodnocení: 71 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko