Sledovat film
Shun Li a Básník
online

Film Shun Li a Básník
  Trailer k filmu Shun Li a Básník Trailer
Přehrajte si film Shun Li a Básník HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1 265 filmů a 132 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Síla nevyřčeného v přímém kontrastu s vyřčeným…
Číňanka Shun Li pracuje v textilní továrně na předměstí Říma, aby si vydělala na dokumenty, umožňující jejímu 8 letému synovi emigrovat za ní do Itálie. Náhle je však nucena odcestovat do malého města Chioggia v italském regionu Veneto a pracovat tam jako barmanka v hospodě. Kromě posměšných poznámek, nedůvěry a nepohostinnosti domácích obyvatel Shun Li poznává Bepiho, místního rybáře s přezdívkou "básník". Jejich přátelství však nepřeje místní ani čínská komunita. Prostřednictvím poetického setkání dvou osamělých lidí Segre poukazuje na tichý, avšak nevyhnutelný dialog mezi odlišnými, ne až tak vzdálenými kulturami, a vytváří intimní odyseu do srdce laguny, představující kolíbku neustále fluktuujících identit. Segre kombinuje profesionální herce s neherci a příběh zasazuje do reálných prostředí, kde sleduje každodenní život mladé Shun Li a stárnoucího Bepiho, kteří vzájemným porozuměním unikají vlastní osamělosti.

Žánr: Drama
Režie: Andrea Segre
Hrají a postavy: Tao Zhaoová (Shun Li), Rade Serbedzija (Bepi básník), Marco Paolini (Coppe), Roberto Citran (právník), Giuseppe Battiston (Devis), Giordano Bacci
Země: Itálie, Francie
Rok výroby: 2011
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi Film Europe 11.5.2022 14:55
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko