Sledovat film
Requiem pro panenku
online

Film Requiem pro panenku
  Trailer k filmu Requiem pro panenku Trailer
Přehrajte si film Requiem pro panenku HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 433 filmů a 143 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Drama citlivé dívky, která se ocitne v drtivém soukolí domova sociální péče.
Český psychologicko společenský snímek zachycující osud čtrnáctileté dívky Mariky, která se poté, co je znásilněna vlastním otcem, dostane administrativním omylem do Ústavu sociální péče pro mentálně postižené dívky. Pokouší se upozornit na omyl a když nikdo nereaguje, pokouší se uniknout. Dostává se do sporu s cynickým personálem i lhostejným ředitelem. Život v ústavu připomíná peklo. Sadistické vychovatelky týrají postižené dívky a udržují je pod silnými dávkami prášků. Zoufalá Marika naráží na nezájem a hradbu lhostejnosti, ale nepřestává doufat. Podaří se jí sice uprchnout, je však donucena k návratu, její spory s brutálními vychovatelkami se vyhrocují a vedou až k tragickému vyvrcholení.

Režie: Filip Renč
Hrají a postavy: Anna Geislerová (Marika), Barbora Hrzánová (Johanka), Soňa Valentová (Volfová), Eva Holubová (Krocová), Jaroslava Hanušová (Procházková), Jan Schmidt (Ředitel)
Scénář: Filip Renč, Igor Chaun
Rok výroby: 1991
Hodnocení: 79 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT2 26.6.2022 00:10
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko