Sledovat film
Proti múru
online

Film Proti múru
  Trailer  k filmu Proti múru
Přehrajte si film Proti múru HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 481 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Proti múru

Nejlepší evropský film roku 2004.
Hlavními hrdiny jsou dva vyděděnci původem z Turecka, čtyřicetiletý Cahit se sebedestruktivními sklony a mladičká, podobně výstřední a nevázaná Sibel, snažící se vymanit ze stereotypu rodinných tradic. Za jedinou možnost mladá žena považuje sňatek, jenž by jí paradoxně pomohl ke svobodnému rozletu. A tak přemluví Cahita. Vše ovšem funguje jen do té doby, než se muž do manželky zamiluje a ze žárlivosti zabije jednoho ze soků. Rázem jejich vztah nabyde rozměrů tragické nenaplněné lásky.

Originální název:

Gegen die Wand / Head-On / Duvara karsi

Žánr: Drama, Romantický
Režie: Fatih Akin
Hrají a postavy: Birol Ünel (Cahit), Güven Kirac (Seref), Zarah McKenzieová (Barfrau in der Fabrik), Stefan Gebelhoff (Nico), Catrin Striebecková (Maren), Francesco Fiannaca (Mann am Tresen)
Scénář: Fatih Akin
Země: Německo, Turecko
Rok výroby: 2004
Hodnocení: 79 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi STV2 5.11.2023 22:25

Recenze filmu Proti múru:

Řemeslně perfektně zvládnutý film. Skutečně si nedokážu představit, co by se mu dalo z technického hlediska vytknout. Dokonalost se odráží například v tom, kolik v něm hlavní hrdinka vystřídá účesů. Samozřejmost? Obávám se, že nikoliv. Řada režisérů by si dávala naopak pořádnýho majzla, aby se na ústřední postavě nezměnilo vůbec nic. Jenomže realitě se daleko víc podobá model, který zvolil Fatih Akin. Jeho příběh se odehrává v průběhu několika let a lidé (i účesy) se prostě mění. Jindy zase krvácejí ruce, když se jimi rozdrtí sklenice. A tak dál, a tak dál. Fůra drobností, která udiví a hlavně potěší. A proč teda jen 4 pecky? Po pravdě řečeno nevím, ale na 5 to tentokrát u mě nebylo. Ale kdybych se měl s pistolí u hlavy rozhodnout, jestli 3 nebo 5, tak neváhám ani vteřinu a napálím tam pětihvězdici.
80% michal.budik
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina