Sledovat film
Po strnisku bosý
online

Film Po strnisku bosý
  Trailer  k filmu Po strnisku bosý
Přehrajte si film Po strnisku bosý HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 327 filmů a 153 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Osmiletý Eda prožívá na malebném venkově, kam se s rodiči musel odstěhovat, idylická léta. Na pozadí jeho dětských dobrodružství ale probíhá druhá světová válka.
Příběh filmu vychází ze stejnojmenné povídkové knihy Zdeňka Svěráka a je leporelem válečných vzpomínek viděných očima dítěte. Vypráví o bunkru za hřbitovní zdí, o tatínkově chování holubů podle odborných příruček, o podvázaných nohavicích plných cukru, babiččině svérázném podnikání, nádrži s leteckým benzinem, ukradeném vysavači, ale hlavně o zapovězeném strýcovi Vlkovi, který malého Edu doslova přitahuje jako magnet.

Originální název:

Po strništi bos

Žánr: Komedie, Drama
Režie: Jan Svěrák
Hrají a postavy: Jan Tříska (Eda's grandfather), Oldřich Kaiser (Eda's uncle), Tereza Ramba (matka), Ondřej Vetchý (otec), Alois Grec (souchotinář Eda), Petra Špalková (Eda's aunt)
Rok výroby: 2017
Hodnocení: 67 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi STV1 1.9.2023 14:20
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina