Sledovat film
Pupendo
online

Film Pupendo
  Trailer k filmu Pupendo Trailer
Přehrajte si film Pupendo HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 398 filmů a 153 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu

Hořce komická nadsázka odkrývající banalitu i bezvýchodnost, ironii, smích i prázdnotu každodenního života v reálném socialismu.
Přenesme se do osmdesátých let minulého století, do časů, kdy historie v Čechách pomalu plynula jako kalná voda Vltavy, která obtéká periferní pražský Libeňský ostrov, sídlo hrdinů příběhu. Dvě rodiny přežívají dobu totality, plnou podivností a paradoxů, jedna v nemilosti režimu, druhá v urputné snaze uchovat si jeho přízeň. Výtvarník Bedřich Mára, ústřední postava filmu, před lety musel z politických důvodů opustit místo na pražské Akademii a spolu se svou ženou keramičkou žije na periferii zájmu a lukrativních zakázek. To rodina ředitele základní školy a jeho ambiciózní ženy bez potíží proplouvá úskalími doby s typickou přetvářkou i přiznávanou lží. Vedle generace rodičů, odsouzené ke každodennímu pachtění, je tu i generace dorůstajících dětí, která nevěří v jakoukoli změnu a čas ubíjí sněním o společném úniku za hranice všedních dní.

Žánr: Komedie, Drama
Režie: Jan Hřebejk
Hrají a postavy: Jaroslav Dušek (Míla Břečka), Bolek Polívka (Bedřich Mácha), Eva Holubová (Alena Márová), Jiří Pecha (Alois Fábera), Vilma Cibulková (Magda Břečková), Lukáš Baborský (Matěj Mára)
Scénář: Petr Jarchovský
Rok výroby: 2003
Hodnocení: 72 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT1 25.4.2023 21:31
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Українська Українська