Sledovat film
Philomena
online

Film Philomena
  Trailer k filmu Philomena Trailer
Přehrajte si film Philomena HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1 265 filmů a 132 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Silný příběh o hledání ztraceného syna. Inspirováno skutečnou událostí.
Pozoruhodná cesta dvou velice odlišných lidí za tajemstvím, které bylo skryté půl století. Martin Sixmith je bývalý zahraniční korespondent BBC, který přišel o práci. Shodou náhod se mu do rukou dostává možnost odhalit příběh, který by mohl být jeho životní reportáží. Jeho klientkou se stává sedmdesátiletá svérázná a osobitá irská dáma Philomena Lee. V 50. letech jako náctiletá otěhotněla a porodila syna Anthonyho. Aby ho mohla vídat alespoň hodinu denně, žila a pracovala v klášteře pro "padlé ženy". Když byly Anthonymu 3 roky, byl Philomeně násilím odebrán, dán jeptiškami k adopci a poslán do Ameriky. Philomena strávila 50 let marným hledá-ním svého dítěte. Philomena a Martin se společně vydávají na neoby-čejný výlet. Philomena je upřímná, bezprostřední paní, která bere lidi takové, jací jsou. Přes všechny životní strasti si stále zachovává optimismus a víru. Naproti tomu je Martin světaznalý, vzdělaný muž, který je zvyklý na společnost významných a bohatých lidí. Ztráta milované novinářské práce v politických sférách z něj udělala cynika. Při hledání Philomenina ztraceného syna se od sebe navzájem učí, konfrontují své rozdílné názory a jeden druhému otevírají nový a jiný pohled na život.

Žánr: Drama
Režie: Stephen Frears
Hrají a postavy: Judi Denchová (Philomena), Steve Coogan (Martin Sixsmith), Sophie Kennedy Clark (mladá Philomena), Mare Winninghamová (Mary), Barbara Jeffordová (sestra Hildegarde), Ruth McCabeová (matka Barbara)
Rok výroby: 2013
Hodnocení: 76 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi STV2 28.3.2022 22:00
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko