Sledovat film
Pár správných chlapů
online

Film Pár správných chlapů
  Trailer  k filmu Pár správných chlapů
Přehrajte si film Pár správných chlapů HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 471 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Pár správných chlapů

Tom Cruise a Jack Nicholson jako protivníci v případu vraždy, která zásadně změní jejich životy.
Poněkud lehkomyslný, začínající ambiciózní vojenský právník Daniel Kaffee má před sebou první složitější případ. Prokuratura jej pověřila obhajobou dvou vojáků z americké základny Guantanamo na Kubě, kteří byli obviněni z vraždy svého kolegy Santiaga. Má při tom po svém boku kamaráda, poručíka Sama Weinberga i energickou kolegyni, kapitánku JoAnne Gallowayovou. Případ se zdá na prvý pohled poměrně jasný. Kaffee chce klientům doporučit, aby se přiznali, a vymoci pro ně co nejnižší trest. Při rozkrývání motivů a zákulisí činu se ale ukáže, že tu něco dost důležitého nehraje. Aniž si to uvědomí, najednou proti němu stojí velitel základny, až démonický plukovník Jessep, člověk s bezchybným vojenským rejstříkem a styky na nejvyšších místech. Začíná nerovná hra..

Originální název:

A Few Good Men

Režie: Rob Reiner
Hrají a postavy: Tom Cruise (Daniel Alistair), Jack Nicholson (Nathan R. Jessep), Demi Mooreová (JoAnne Gallowayová), Kevin Bacon (Kapitán Jack Ross), Kiefer Sutherland (Jonathan James Kendrick), Kevin Pollak (Sam Weinberg)
Scénář: Aaron Sorkin
Země: USA
Rok výroby: 1992
Hodnocení: 77 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT2 12.2.2024 21:45

Recenze filmu Pár správných chlapů:

Páni, to byl příběh. Nemá cenu se rozepisovat o jednotlivých postavách, ale co, pojďme udělat výjimku. V hlavní roli advokáta se nám představil trochu naivní a se smyslem pro zlehčování herec Tom Cruise. Kluk, co si myslí, že případ dokáže vyřešit beze svědků a bez dalšího rozsáhlejšího zajímání se o případ. Pravý opak reprezentuje Demi Moore. Ambiciózní žena, která je pečlivá, svědomitá a z lidí se snaží dostat maximum, bez ohledu na to, jak moc je daný případ nereálný. Trojici uzavírá Jack Nicholson se svým vyhřátým místečkem poblíž Kuby. Zkušený armádní příslušník, který má své pevné názory a na ty se mu nesmí sáhnout, jinak bude zle. A právě tato trojice si spolu pěkně zatančí u soudu. Celou dobu jsem nahlížel na film takovým způsobem, že jsem se zastával pachatelů, kteří jen plnili rozkaz. Stejný názor mám i po skončení filmu ale přidal se k němu ještě jeden. A ten plyne z jedné z řečí posledně předvolaného svědka. My, co ráno vstaneme a máme kolem sebe všechno potřebné, my co se večer přikryjeme teplou přikrývkou, my co jsme bídu, strach a válku nezažili, si hodláme hodnotit ostatní, co se s takovým terorem jako je válka setkávají každý den. Přijde mi to zkreslené. Nicméně spravedlnost musí být za každých okolností. Tento film se vyznačuje spoustou dialogů, ale ani o jednom nemohu říci, že bych se při něm nudil nebo snad neposlouchal. Vrcholem je jednoznačně závěr s velkým Z.
80% mojerybicky
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina