Film O rodičích a dětech

Sledovat film
O rodičích a dětech
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 130 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Milovat je lidské - chybovat je dědičné. Komedie o otcích, synech a ženách jejich života.
Příběh filmu vychází ze zdánlivě banální situace. Syn jde na procházku se svým otcem... Syn je zralý čtyřicátník a žije spokojeně se svou přítelkyní. Otci je přes sedmdesát. Je bývalý vědec-biolog. Klasický intelektuál v dobrém slova smyslu. Zdánlivě jediné, co tyto dva muže spojuje, je to, že se jdou jednou za měsíc společně projít Prahou. Nicméně jsou svázáni poutem čtyřiceti let společného života. V brilantně vedeném dialogu se před námi odkrývají dějiny dvacátého století a všechny absurdity s ním spojené. Odhalují se ta nejhlubší místa lidských vztahů. Odtajňují se staré resty, trápení a radosti. Na scéně se objeví Vnuk, o kterém Syn neměl přes dvacet let ani tušení. A některé chyby se opakují znovu a znovu.

Žánr: Drama, Komedie
Režie: Vladimír Michálek
Hrají a postavy: Josef Somr (otec), David Novotný (syn), Mariana Kroftova (Lillina přítelkyně Marta), Luboš Kostelný (vnuk), Zuzana Stivínová (matka), Jiří Lábus (Pepča)
Scénář: Jiří Křižan, Vladimír Michálek
Země: Česká republika
Rok výroby: 2008
Hodnocení: 70 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko