Film Marečku, podejte mi pero!

Sledovat film
Marečku, podejte mi pero!
online

Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 131 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 199 Kč!

Informace o filmu

Komedie o dospělých, kteří po letech znovu usedají do školních lavic, aby si zvýšili kvalifikaci.
Jiří Kroupa, mistr v továrně na zemědělské stroje, by mohl povýšit - musel by ovšem vystudovat večerní průmyslovku. Pan Kroupa se tomu vehementně brání, nakonec však podlehne naléhání členů dílenského výboru a na školu se dá zapsat. Stejný vzdělávací ústav navštěvuje i jeho syn, přes den dokonce sedává v téže lavici. Náhle se ukazuje, že tatínek má mnohem horší prospěch než jeho ratolest. Dokáže si rodič napravit reputaci a obstát před profesory i spolužáky?

Žánr: Komedie
Režie: Oldřich Lipský
Hrají a postavy: Jiří Sovák (Jiří Kroupa st.), Václav Lohniský (Hujer), Míla Myslíková (Kroupová), Iva Janžurová (Týfová), Josef Kemr (Plha), Ladislav Smoljak (Tuček)
Scénář: Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák
Země: Československo
Rok výroby: 1976
Hodnocení: 85 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko