Sledovat film
Faunovo velmi pozdní odpoledne
online

Film Faunovo velmi pozdní odpoledne
  Trailer  k filmu Faunovo velmi pozdní odpoledne
Přehrajte si film Faunovo velmi pozdní odpoledne HD online. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 2 491 filmů a 156 televizních stanic až s 100 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 1 Kč!

Informace o filmu: Faunovo velmi pozdní odpoledne

Komedie na motivy povídky Jiřího Brdečky o tom, že všechno se stihnout nedá.
Karel má všechny špatné vlastnosti, které mohou ženy na mužích najít. Je sobecký, ješitný, samolibý, zbabělý a poněkud infantilní, slaboch a snob, který chce jen brát, není schopen skutečného citu a ženy pouze zneužívá, lhostejný k tomu, co cítí. Jediné, čeho se děsí, je stáří, a snad proto se snaží urvat, co ještě jde, a bezhlavě se vrhá do každého potenciálního milostného dobrodružství. Teprve díky řadě neúspěchů a hořkých proher, kdy je jediným výsledkem jeho milostných pokusů výsměch, si začne uvědomovat, jak marné a bláhové je jeho počínání, jak marný, prázdný a zbytečný byl jeho život.

Žánr: Komedie
Hrají a postavy: Leoš Suchařípa (Faun), Libuše Pospíšilová (Séfka), Vlasta Spicnerová (Vlasta), Jiří Hálek (Josef Faunův přítel), Ivan dr. Vyskočil (Tonda kolega), František Kovářík (Starik)
Rok výroby: 1983
Hodnocení: 70 %
Přehrajte si tento pořad vysílaný v televizi ČT2 21.11.2023 00:11

Recenze filmu Faunovo velmi pozdní odpoledne:

Leoš Suchařípa jako stárnoucí seladon v tomhle filmu naprosto exceluje. Když se řekně jeho jméno, tak první, co si vybavím, je právě Faun. Film mě bavil od začátku až do konce, což se nestává tak často. Je plný skvělých hlášek, vtipných situací. Ale taky Faunovo velmi pozdní odpoledne nabízí jistou dávku filozofického zamyšlení. Filmy Věry Chytilové sice nejsou zrovna mým šálkem kávy, ale tenhle fakt dokonalý, opravdu klobouk dolů.
70% lilo2
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina