Film Krajina přílivu

Sledovat film
Krajina přílivu
online

Přehrajte si film Krajina přílivu online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1326 filmů a 134 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 199 Kč!

Informace o filmu

Znepokojivá fantasy Terryho Gilliama.
Po Bratrech Grimmech přichází Terry Gilliam s další fantazií Třináct let po veleúspěšném filmu Král Rybář se Jeff Bridges a Terry Gilliam znovu sešli na společném projektu. Nový snímek Terryho Gillliama Tideland trochu připomíná Alenku v říši divů, jenomže je modernější. Je to příběh o malé dívce, jejíž rodiče berou drogy a když matka umře na předávkování, vydá se s tátou do Texasu. A právě tam se začnou dít velké podivnosti. Podobně jako v Alence je film založen především na fantazii hlavní hrdinky, jejíž představy působí bizarně až znepokojivě. Podobně jako Alenka i ona přetváří okolí ve svět kouzel. Za nejlepší kamarády má čtyři prstové maňásky, se kterými si povídá a mluví za ně ...

Žánr: Drama, Mysteriózní
Režie: Terry Gilliam
Hrají a postavy: Jodelle Ferlandová (Jeliza-Rose), Aldon Adair (Luke), Janet McTeerová (Dell), Brendan Fletcher (Dickens), Jennifer Tillyová (Královna Gunhilda), Jeff Bridges (Noah)
Scénář: Tony Grisoni, Terry Gilliam
Země: Kanada, Velká Británie
Rok výroby: 2005
Hodnocení: 65 %
  Slovensko Slovensko   Anglicky Anglicky   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko