Film
Kapsy plné dynamitu

Film Kapsy plné dynamitu
  Trailer  k filmu Kapsy plné dynamitu
Tento pořad v současné době není možné v Lepší.TV přehrát. Vyzkoušejte však přehrání tisíců jiných pořadů, filmů, seriálů, pohádek online a k tomu 156 českých a zahraničních TV stanic živě i 30 dní zpětně. Vyzkoušejte Lepší.TV za 1 Kč na 10 dní bez závazků. Lepší.TV vám přináší nejdelší archiv i online živé vysílání. Pro maximální komfort sledování můžete využít digitálních funkcí jako nahrávání nebo pauza. Získejte svou Lepší.TV ještě dnes jen za 1 Kč!

Informace o filmu: Kapsy plné dynamitu

Nenosí kolty a své nepřátele kosí účinnějším způsobem.
Příběh se odehrává během revoluce v Mexiku kolem roku 1913. John Mallory, irský specialista na výbušniny si získá přátelství s místním banditou Juanem Mirandou a jeho bandou, s jejíž pomoci osvobodí zavřené vlastence a rozpoutají krvavý boj proti nemilosrdné vládě.

Originální název:

Giu la testa

Režie: Sergio Leone
Hrají a postavy: Rod Steiger (Juan Miranda), James Coburn (John H. Mallory), Romolo Valli (Dr. Villega), Maria Montiová (Adelita woman in stagecoach), Rik Battaglia (Santerna), Franco Graziosi (General Huerta)
Země: Itálie
Rok výroby: 1971
Hodnocení: 78 %
Vysíláno na: ČT2

Recenze filmu Kapsy plné dynamitu:

Jak jinak než výborný z filmů Sergia Leone. Jeho styl se zde opět nezapře. Super začátek s pojídáním různého jídla. perfektní vyobrazení postav jak je u něj typické. Ještě že jsem o tento kousek nepřišel.
80% c.tucker
Když přemýšlím, proč to není taková pecka jako Leoneho vrcholné kousky, první mi přijde na mysl Morricone – jeho „scénář“ byl tentokrát prostě o kus slabší (byť třeba titulní track je stále úžasný). Dalším důvodem mohlo být, že Sergio měl původně pouze produkovat a do režisérské sesle ho dotlačily až okolnosti, takže to pro něj nemusela být úplně srdeční záležitost. Nicméně, jeho jedinečný filmařský skill o sobě i zde dává vědět měrou vrchovatou, stejně jako již samozřejmé rozvíjení motivů z předcházejících snímků; hrátky s dynamitem a vyhození mostu do povětří je zde znásobeno a výbuchy a scény destrukce jsou opravdu velkolepé (a jen o to bolestivěji připomenou, o co světová kinematografie přišla, když nestihl natočit ten svůj Stalingrad), je tu i dlouhý a na části rozsekaný tajemný flashback, ale tentokrát nemá úplně jasnou pointu, atd. Absolutní novinkou je zakomponování ideologické složky na pozadí revolučních hnutí a Leone dává celkem jasně najevo, že o těchto záležitostech si myslí svoje. Stylově se už ani zdaleka nejedná o čistý western, tahle škatulka už zkrátka byla mistrovi malá, a minimálně šíří motivů jde o jeho nejkomplexnější dílo. Jen ten dynamit prostě nerve koule a netrhá srdce tak jako třeba harmonika... 75 %
75% J.e.r.e.c
  Slovensko Slovensko   Irsko Irsko   Polsko Polsko   Chorvatsko Chorvatsko   Ukrajina Ukrajina